W GRAJEWIE WILCZE BIEGANIE W SOBOTĘ

W sobotę 11 maja po raz XXV w Grajewie odbędzie się Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka na boisku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Konstytucji 3 Maja. Otwarcie imprezy o godz. 8.45.

Wszyscy chętni rywalizować będą w 22 biegach w różnych kategoriach wiekowych na dystansach od 100 m do 10 000 m. Ponadto tradycyjnie będzie bieg integracyjny połączony z biegiem otwartym dla wszystkich chętnych i Nordick Wolking na dystansie ok. 3 000 m. Pierwsze starty ok. godz. 9.oo . Bieg Główny wystartuje ok. 11.oo. Uczestnicy pobiegną z boiska SP 4 fragmentem ul. Konstytucji 3 Maja do ciągu pieszo – rowerowego ulicy Ekologicznej, św. Jana Pawła II z której skręcą na ścieżkę do Koszarówki. Tam pobiegną dalej ul. Długą i Spacerową. Tam skręt w ulicę Topolową i dobieg do rzeki Ełk gdzie jest nawrót i powrót tą samą trasą (nie ma wbiegania do Koszrówki).

 

Biuro zawodów czynne będzie od godz. 8.oo w budynku SP 4. Tam przyjmowane będą zapisy do Biegu Głównego i Nordic Wolking. W pozostałych biegach nie ma zapisów i wszyscy chętni w poszczególnych kategoriach zgłaszają się na linię startu bez zbędnych formalności. Godziny poszczególnych biegów można znaleźć w dniu biegu na licznych plakatach informacyjnych przy starcie i mecie. Informacje na bieżąco przekazywane będą przez spikera.

Na mecie na wszystkich czekają okolicznościowe medale, a najlepsi otrzymają dodatkowo biegowe upominki. Dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali też słodycze i napoje. Ponadto tuż obok startu czynny będzie bezpłatny placyk zabaw. Będą też stoiska ze słodyczami, napojami i lodami. Podczas imprezy odbywać się będą pokazy strażackie oraz promocje różnych firm.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do sobotniego Wilczego Biegania. Bardzo mile widziani są kibice.
Szczegóły na stronie www.maratonka.pl

WJ