Wyniki i relacja z XIV Biegu Sylwestrowego

Tuż po świętach blisko 200 osób w różnym wieku z Grajewa i okolic oraz z województw: mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego wzięło udział w XIV Koleżeńskim Biegu Sylwestrowym. W tym roku impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Grajewskiego i Burmistrza Miasta. Była jedną z wielu imprez zorganizowanych z okazji jubileuszu 35–lecia działalności Klubu Sportowego Maratonka Grajewo.

Uczestnicy rywalizowali w 13 biegach na dystansach od 200 m do 3000 m. Ponadto odbył się bieg integracyjny z udziałem niemal wszystkich uczestników. Największą atrakcją była sztafeta pod hasłem: 35 km na 35–lecie Maratonki, w której udział wzięło 18 ekip. Rywalizowały na dystansie 500 m na jednej zmianie, a finał nastąpił po przebiegnięciu przez wszystkich 35 kilometrów. Wszystkim bardzo się to podobało i jest pomysł, by co roku takie sztafety biegały w ramach tej imprezy.

Dla najlepszych na mecie były upominki i słodkości, które wręczali: starosta – Waldemar Remfeld, burmistrz – Dariusz Latarowski i przewodnicząca Rady Miasta – Halina Muryjas – Rząsa. Wszystkie sztafety zostały nagrodzone okolicznościowymi medalami. Ponadto tradycyjnie nagrodzono najlepsze stroje, w których biegano w Biegu Głównym.

Po biegu wszyscy spotkali się w gościnnym MOSiR-ze przy kawie i herbacie i była to świetna okazja do podsumowania minionego roku przez środowisko biegowe.

Organizatorami XIV Koleżeńskiego Biegu Sylwestrowego: Klub Sportowy Maratonka Grajewo, Stowarzyszenie Wiejski Zakątek, MOSiR Grajewo oraz współorganizatorzy: Miasto Grajewo, Gmina Grajewo, Starostwo Powiatowe w Grajewie, Komenda Powiatowa PSP w Grajewie, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Galeria zdjęć: www.maratonka.pl

WJ

WYNIKI:
Klasy 0 i młodsi: Julia Szymanowska i Dawid Krzyżanowski.
Klasy I – II: Laura Szulińska (SP Prostki) i Paweł Szrnecki (SP Białaszewo).
Klasy III – IV: Maja Ołdakowska (SP 2 Grajewo)i Bartek Maciorowski (SP Prostki).
Klasy V – VI: Nina Szulińska (SP Prostki) i Filip Ołdakowski (SP 2 Grajewo).
Klasy VII – VIII: Agnieszka Ciukszo (SP 4 Grajewo) i Kamil Gutowski (SP Prostki).
Bieg Główny:
Kobiety: 1. Natalia Pisanko, 2. Anna Fiedorczyk, 3. Olga Gudanowska (obie Maratonka Grajewo).
Mężczyźni:1. Andrzej Godlewski (Biegamy dla zdrowia Borawskie), 2. Paweł Grygo (Prefbet Śniadowo Grygo Team), 3. Krystian Kalinowski (AGR Podlasie Białystook).
Sztafety: 1. MTB Ełk – Prostki I, 2. MTB Ełk – Prostki II, 3. Team Bochenków – Białostockie Morsy Białystok.