Pobiegajmy w sztafetach, a także w biegu dla Warmii

14 lipca 2024 - Grajewo

W niedzielę 14 lipca w ramach Dni Grajewa odbędą się biegi sztafetowe dla miłośników amatorskiego biegania. Do wyboru trzy dystanse: 4 x 330 m, 4 x 660 m, 4 x 990 m. Sztafety mogą być koedukacyjne i liczyć muszą 2 – 4 osób (można kilka razy pokonać zmianę). Do startu dopuszczone będą osoby od 16 roku życia.

Biegi odbędą się na boisku piłkarskim im. Jerzego Matulanisa przy Grajewskiej Izbie Historycznej. Zapisy przyjmowane będą od godz. 10.oo w namiocie Maratonki przy boisku. Dla wszystkich pamiątkowe medale, upominki, a dla najlepszych - puchary. Na dystansie 4 x 330 m w zależności od zgłoszeń mogą być eliminacje i finał.

Po zakończeniu sztafet, ok. 12.30 odbędzie się bieg „100 kilometrów na 100-lecie Warmii”. Wszyscy będą pokonywali okrążenia wokół boiska i liczba pokonanych kilometrów przez uczestników da ostateczny wynik. Każdy biegnie tyle okrążeń, ile da radę. Chętni zgłaszają się na start. Na mecie czekają okolicznościowe medale.

Na czwartą taką w dziejach miasta imprezę zapraszają: miasto Grajewo, MOSiR, Grajewskie Centrum Kultury i KS Maratonka, a zdarzenie odbywa się pod patronatem burmistrza Macieja Bednarko.

Początek sztafetowego biegania o godz. 11.oo.
Zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WJ